Esta web utilitza cookies pròpies i de tercers necessàries únicament per a la navegació. Si continua navegant en esta pàgina, considerem que accepta el seu ús en els termes indicats.
acceptar
federación valenciana de atletismo
FITXA NOTÍCIA
07/03/19
Líderes del nacional Sub18 en pista cubierta/Líders del nacional Sub18 en pista coberta
Líders del nacional Sub18 en pista coberta

Resten menys de 48 hores perquè València es convertisca en l'epicentre de l'atletisme de les categories de promoció amb la disputa del Campionat d'Espanya d'Atletisme Sub18, que reunirà en el Palau Velòdrom Lluís Puig a 672 atletes nascuts en els anys 2002 i 2003, d'ells 84 són de la Comunitat Valenciana, 36 xiques  i 48 xics.

La primera jornada del campionat donarà començament el dissabte a les 9 hores amb les sèries de 60 metres llisos de l'heptathlon hòmens, per a finalitzar a les 13:30 hores amb les semifinals de 400 metres llisos hòmens. La segona s'iniciarà a les 16:45 hores amb les eliminatòries de 60 metres llisos hòmens i conclourà a les 21:48 hores amb la final de 3.000 metres llisos hòmens.

La tercera i última arrancarà el diumenge
a les 9 hores amb el 60 metres tanques hòmens de la combinada, posarà fi al programa les sèries d'1.000 metres llisos de l'heptathlon a les 13:30 hores.

Es donaran cita en la capital valenciana un total 251 clubs, d'ells 52 pertanyen de la Comunitat Valenciana, el CA Playas de Castellón és el conjunt amb el nombre més gran d'inscrits (34), a continuació figuren,
Valencia Esports (15), CA Torrent (5),y CA Els Sitges de Burjassot (4), Juventud Atlética Elche (3), CA Sant Joan (3), CA tragamillas (3), CA Alicante (2), CA Sprint Moncada (2), CA Dolores (2), CA Vila-real (2), CA Fent Cami Mislata (2), CA Safor Delikia Sport (2), CA Elche Decatlon (2), CA Alcoy, CAE Morvedre (1), CA Ontinyent (1), CA Novelda (1), CD Metaesport (1), Camisetas Económicas Elda (1), CA Dianium (1) i  CA Vall d’Albaida Stock Logistic (1).

Detallem les millors marques acreditades de la competició amb possibilitats de pujar al podi.

Líders categoria femenina
60 m.l. Laura Pintiel Paños (Hinaco Monzon) 7.50, Lucia Carrillo Amayuelas (Image FDR) 7.66 i Esperança Cladera Gil (Speed Club) 7.68 – AL.
200 m.l. Blanca Hervas Rodriguez (Go Fit Athletics) 24.58, Carmen Aviles Palos (Dep. Los Califas) 24.70 i Ashley Abaga Valcarcel (PoliSoria-Caja Rural) 24.85.
400 m.l. Salma Celeste Paralluelo Ayingono (Alcampo Scorpio 71) 53.83, Lucia Pinacchio Fernandez (FC Barcelona) 55.78 i Carmen Aviles Palos (Dep. Los Califas) 56.30.
800 m.l. Julia Garcia Fuentes (FC Barcelona) 2:13.38, Marta Cepeda Perez (Esc At Plasencia) 2:13.54 – AL i Julia De La Piedra Sitjas (FC Barcelona) 2:14.06.
1.500 m.l. Marina Martinez Ortuño (CA Laietania) 4:34.60, Aida Alemany Oro (JA Arbeca) 4:41.37 i Nara Elipe Esteller (Playas de Castellon) 4:41.59.
3.000 m.l. Sofia De Sousa Brito (Muntanyenc S.Cugat) 9:51.36, Claudia Gomez Menendez (Suanzes San Blas) 9:57.03 i Cristina Rodriguez Garcia (Cueva de Nerja-UMA) 10:38.52.
60 m.t. Carmen Ferrara Garcia (Playas de Castellon) 8.55, Aitana Radsma Aguilar (Lleida UA) 8.58 i Judit Devers Cantero (Avinent Manresa) 8.75.
Alçada Una Stancev Stevanovic (Cueva de Nerja-UMA) 1.73, Irene Clemente Martin (Cornellà At.) 1.70 i Teresa Santolaria Moreno (At. Intec-Zoiti) 1.69.
Perxa Clara Fernandez Ortiz (Muntanyenc S.Cugat) 3.90, Nerea Perez Molto (Muntanyenc S.Cugat) 3.70, Lola Cortina Piacentini (Playas de Castellon) 3.60, Emi Elduayen  (Super Amara BAT) 3.60 i Jaione Mikeo Lasarte (Grupompleo Pamplona At) 3.60 – AL.
Llargada Marta Gallo Ruiz (CA Igualada) 5.76, Claudia Rubio Rodriguez (C.A. Torrent) 5.73, Scarlet Arredondo Sosa (Go Fit Athletics) 5.70 i Tessy Ebosele  (Hyundai CA La Blanca) 5.70.
Triple Tessy Ebosele  (Hyundai CA La Blanca) 13.36, Irene Clemente Martin (Cornellà At.) 12.06 i Maialen Miera Manrique (Bilbao Atletismo) 11.97.
Pes (3kg) Alba Martinez Lopez (Unicaja Jaen Paraiso Interior) 14.57, Luz Maria Siafa Etoha (At. Fuenlabrada) 14.35 i Maria Felisa Nnegue Okomo (Tolosa C.F.) 14.23.
Pentathlon Nuria Menendez Sanchez (Univ Leon Sprint At) 3667, Ivet Rovira Figueras (GEiE Gironí) 3548 i Maika Cuenca Andreo (UCAM-Cartagena) 3510.

Líders categoria masculina
60 m.l. Lluc Rodo de Yebra (AA Catalunya) 7.02, Joan Perez Pons (Atletisme Dianium) 7.03 i Ivan Piñero Delgado (Bahia Algeciras) 7.03.
200 m.l. Ignacio Saez Navarro (CD Colegio Base) 21.90, Ibai Serrano Ruiz (Real Sociedad) 22.05e Ivan Piñero Delgado (Bahia Algeciras) 22.08.
400 m.l. Ignacio Saez Navarro (CD Colegio Base) 48.47, Alejandro Guerrero Villahermosa (Bahia Algeciras) 49.16 i Jorge Garcia Rodriguez (Go Fit Athletics) 48.56 – AL.
800 m.l. David Carranza Llanos (AD Capiscol) 1:53.84, Eric Guzman Gonzalez (New Balance Team) 1:54.48 i Pol Torrent Aceituno (UA Montsià) 1:54.89.
1.500 m.l. Fikadu Gonzalez Linares (Puentecillas Palencia) 4:00.53, Aniol Borras Torramilans (AA Catalunya) 4:04.01 i Jan Badia Celma (Cornellà At.) 4:04.08.
3.000 m.l. Pol Oriach Enjuanes (Hinaco Monzon) 8:19.33, El Mehdi El Nabaoui  (CD San Paio A Estrada) 8:29.24 i Miguel Abaitua Jacob (Escuela At. Erandio) 8:42.64.
60 m.t. Mario Revenga Castel (Hinaco Monzon) 7.90, Ignacio Bernardo Gonzalez (Oviedo At.) 8.02 i Javier Marin Garcia (Grupompleo Pamplona At) 8.07.
Alçada Miguel Madruga Carracedo (Puentecillas Palencia) 2.01, Alvaro Infante Cisneros (Puentecillas Palencia) 1.97 i Ignacio Bernardo Gonzalez (Oviedo At.) 1.96.
Perxa Biel Tenias Tenas (ISS - L'Hospitalet) 4.90, Alex Teruel Sanchez (CA Canaletes) 4.90 i Edgar Nolla Mateu (UA Montsià) 4.85.
Llargada Oscar Matilla Guerra (VinoToro CRural) 7.08, Dario Bruzon Salado (Cueva de Nerja-UMA) 6.99 i Aitor Caldito Gandia (CA Igualada) 6.99.
Triple Ferran Ramirez Mestre (Playas de Castellon) 14.83, Jose Angel Curto Julian (CEA Tenerife 1984) 14.41 i Francisco Manrique Mingol (Playas de Castellon) 14.35 – AL.
Pes (5kg) Jose San Pastor Vicente (Puentecillas Palencia) 19.47 - AL, Angel Navarro Miñana (Atletisme Els Sitges) 17.73 i Carlos Cano Pareja (Juventud Atletica Elche) 16.92 – AL.
Heptathlon Joaquim Rodriguez Fauroux (ISS - L'Hospitalet) 5029, Jose Carlos Soriano Lopez (Mula Sport) 4951 i Andreu Boix Esteve (Playas de Castellon) 4816.

Per: Alfredo Repollés

ARXIUS PDF
LINKS